Календарне планування Громадянська освіта 10 клас 2018-2019 н.р.

Календарно-тематичне планування курсу "Громадянська освіта" (інтегрований курс)10 клас на 2018/2019 н. р. (рівень стандарту)
Календарно-тематичне планування курсу "Громадянська освіта" для 10 класу на 2018/2019 н. р. (рівень стандарту, 2 години на тиждень, 70 годин на рік). Складено згідно з Навчальною програмою інтегрованого курсу для 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Укладачі програми: Т. Бакка, Н. Беца, П. Вербицька та ін.
Автор: Доманська Марина Іллівна, вчитель історії та правознавства ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 м. Бердичева Житомирської області.
Скачати у вкладенні

 

Тема та зміст уроку

Дата

Примітки

 

РОЗДІЛ 1. ОСОБИСТІСТЬ ТА ЇЇ ІДЕНТИЧНІСТЬ

 1.  

Що таке ідентичність? Ідентичність. Види ідентичності.

 

 

 1.  

Що означає бути громадянином / громадянкою України? Громадянська ідентичність. Змінний характер ідентичності. Самовизначення. Ідентифікація. Особиста гідність. Совість.

 

 

 1.  

Як соціалізація допомагає нам знайти своє місце в суспільстві? Поняття соціалізації. Етапи соціалізації. Суб’єкти соціалізації. Соціалізація як ресурс формування громадянської ідентичності.

 

 

 1.  

Як сім’я впливає на успішність соціалізації індивіда? Соціалізація в сім’ї. Партнерські стосунки в сім'ї. Трансформація моделей сім'ї.

 

 

 1.  

Молодіжні субкультури. Хто вони? Соціалізація серед однолітків. Молодіжні субкультури.

 

 

 1.  

Ціннісні орієнтири — основа життєвого вибору та успішної самореалізації особистості. Самореалізація і розвиток. Індивідуальність особистості. Життєві цінності й пріоритети. Активна громадянська позиція. Мобільність і адаптивність людини. Креативність.

 

 

 1.  

Практичне заняття «Як ідентифікувати наше середовище» або Хто я?» (усвідомлення своєї ідентичності).

 

 

 1.  

Узагальнення до розділу І «Особистість та її ідентичність»

 

 

 

РОЗДІЛ 2. ПРАВА І СВОБОДИ ЛЮДИНИ

 1.  

Який зв’язок існує між людською гідністю та правами

людини? Поняття людської гідності. Людська гідність – основа природного права. Рівноправність. Охорона й захист людської гідності.

 

 

 1. 10. 

Звідки беруться права людини та яку вони мають історію? Еволюція прав людини. Природа прав людини. Основоположні права і свободи людини. Покоління прав людини.

 

 

 1. 11. 

Які права як люди ми маємо? Класифікація прав людини. Борці за права людини. Майбутнє прав людини.

 

 

 1. 12. 

Хто відповідає за дотримання та забезпечення прав

людини? Взаємовідносини «людина – держава». Верховенство права. Права і свободи людини та відповідальність держави за їх дотримання, гарантування та захист. Позитивні і негативні зобов’язання держави.