Гудзик

Перед уроком.

Учень.

Знову хімія, і я знову нічого не знаю і, як завжди, мене запитають. Що би придумати? (Нишпорить в кишенях, знаходить там гудзик.) А, це ідея!

На уроці.

Учитель. Привіт, сідайте. (Дивиться в журнал.) Ну що, кого мені сьогодні запитати? Хто вчиться на одні двійки? Кого не було на уроці ні вчора, ні позавчора, ні позапозавчора? Хто там зараз ховається під парту? Ага, Денисик! Іди до дошки і напиши електронну формулу води. Ти ж її знаєш?

Учень.

Звичайно, знаю. Це простіше простого. А, до речі, я вам гудзик приніс.

Учитель.

Навіщо?

Учень.

Ну як же? Ви ж їх колекціонуєте.

Учитель.

Хто тобі таку нісенітницю сказав?

Учень.

Та все в школі знають, що ви гудзики колекціонуєте.

Учитель.

Немає і не було такого ніколи.

Учень.

Ніна Іванівна, ну що ви віднікуєтеся? Це ж так чудово - колекціонувати гудзики. Деякі колекціонують календарики, монети, лотерейні квитки, а ви - гудзики! Подивіться, який гудзичок гарненький: на сонечку переливається. Він і червоненький, і зелененький (крутить перед учителем) і такий міцний, з твердого металу.

Учитель.

Так, я не колекціоную гудзики, давай закриємо цю тему. Чи не забалакуй мені зуби. До речі, ти кажеш, що гудзик з металу, тоді розкажи-но мені про основні властивості металів.

Учень

Метали ... Так простіше простого ... Метали, вони і в Африці метали, Ніна Іванівна. Ось знову ви вперто! Я дуже поважаю людей, у яких є хобі. А у гудзичка аж чотири дірочки! Подивіться.

Учитель.

Що ти мені мізки пудрити? Я ніколи не збирала гудзики і не збираюся їх збирати.

Учень.

Ну от, ви знову починаєте. А я-то так сподівався, що принесу вам цей чудовий гудзик, і ви зрадієте. Адже я, коли його побачив, одразу про вас згадав. Я всю ніч не спав, думав: як би не забути, як ви зрадієте, коли його побачите.

Учитель.

Весь клас, чи що, змовився? Навіщо мені цей гудзик, що у мене своїх мало?

Учень.

Ось саме, ще більше буде, раз ви кажете, що у вас їх мало. І гудзичок-то рідкісний. Напевно такого у вас немає.

Учитель.

Та заради Бога, відчепися ти від мене! Чесне слово, я не збираю ці гудзики, що ти до мене причепився?

Учень.

Причепився? Та хіба я причепився? Я хотів як краще. У вас навіть на лобі написано, що ви їх збираєте. Візьміть, будь ласка! (Подає вчителю.)

Дзвенить дзвінок.

Учень.

Ну ось, дзвінок. А якби ви відразу його взяли, я б встиг вам розповісти і про Н2О, і про основні властивості металів. Як завжди, гарна оцінка зірвалася.