Розваги біля Новорічної ялинки

У МІШКАХ НАВКОЛО ЯЛИНКИ.
Змагаються по 2 учасники. Вони стають в мішки ногами. Верх мішків тримають руками. По сигналу діти біжать навколо ялинки в різні боки. Виграє той, хто прибіжить швидше. Гру продовжує наступна пара.

ХОКЕЙ.
Дід Мороз стає спиною до ялинки. Це ворота. Діти, 2 - 3 людини, беруть ключки і прагнуть забити у ворота Діду Морозу гол.

ВИШТОВХНИ З ОБРУЧА!
На підлогу кладуть великий обруч. Вибирають тих, що грають. Вони стоять в обручі на одній нозі, по сигналу гравці починають виштовхувати один одного ліктями з обруча. Перемагає той, хто зможе утриматися в обручі (стоячи на одній нозі).

ХТО ШВИДШЕ НАДУЄ КУЛЬКУ.
Що грають може бути 2 — 4 людини. Кожному дають по повітряній кульці. По сигналу діти починають їх надувати. Виграє той, хто надує кульку швидше.

М'ЯЧ МІЖ ГОЛОВАМИ.
Змагаються 4 дитини. Великий надувний м'яч двоє дітей затискають головами. По сигналу двоє біжать навколо ялинки. Перемагає та пара, яка біжить швидше і не упустить м'яч.

РУКАВИЦЯ
Всі діти стоять по кругу. Дід Мороз губить рукавицю.
Ведуча свята її знаходить і, звертаючись до Діда Мороза, питає: “Дід Мороз, а це не твоя рукавиця?” Дід Мороз відповідає: “Рукавиця то моя, дожену її я”. Діти передають один одному рукавицю, а Дід Мороз її намагається у дітей забрати.

МИШОЛОВКА
Стають і беруться за руки два найвищі учасники або двоє дорослих. Тримають руки вгору (такий міні-хоровод) і примовляють:
"Як нам миші набридли, все погризли, все поїли. Ось поставиш мишоловку, переловиш всіх мишей".
Решта учасників - миші - бігають між рук ловців. На останніх словах руки опускаються, "мишоловка" закривається, хто попався, той приєднується до ловців. Мишоловка збільшується, гра повторюється. Перемагає остання мишка.

ПРЯЖА
Діти розбиваються на пари. Кожній парі дається котушка ниток і олівець. По команді починають перемотувати нитки на олівець. Перемагає той, хто намотає більше ниток у відведений час.

ЗБЕРИ СНІГОВИКА.
Для гри потрібно два фланелеграфи (дошка або рама з натягнутою на них фланеллю розміром 100х70 см) і вирізані з паперу і наклеєні на фланель частини фігури Сніговика, ніс-морквина, мітла, капелюшок (2 комплекти).
Змагаються двоє. Кожен прагне якнайскоріше зібрати свого Сніговика.

ЛОВЦІ.
Відбігши від Сніговика (або Діда Мороза), діти зупиняються і, плескаючи в долоні, вимовляють: "Раз-два-три! Раз-два-три! А ну, швидше нас лови!" Із закінченням тексту всі розбігаються. Сніговик (Дід Мороз) наздоганяє дітей.

ГРА З БРЯЗКАЛЬЦЯМИ.
Діти, тримаючи в руках брязкальця, біжать врозсип під веселу музику по залу. Із закінченням музики діти зупиняються і ховають брязкальця за спину. Лисиця (або інший персонаж, що бере участь в грі) шукає брязкальця. Вона просить дітей показати їй спочатку одну, потім іншу руку. Діти за спиною перекладають брязкальця з однієї руки в іншу, як би показуючи, що в руці нічого немає. Лисиця дивується, що брязкальця зникли. Знову звучить музика, і гра повторюється.

ЗАЙЦІ І ЛИСИЦЯ.
Діти виконують рухи по тексту.
По лісовому лужку
Розбіглися зайчики.
Ось які ці зайчики
Зайчики-стрибайчики.
(Діти-зайчики легко бігають по залу.)
Сіли зайчики в кружок
Риють лапкою сніжок.
Ось які ці зайчики
Зайчики-стрибайчики
("Зайчики" сідають і виконують імітаційні рухи по тексту.)
Ось біжить лисичка —
Руденька сестричка.
Шукає, де ж ці зайчики
Зайчики-стрибайчики

(Лисиця біжить між дітьми, із закінченням пісні їх наздоганяє)

НОВОРІЧНА ЯЛИНКА.
У грі беруть участь 2 команди по 2 людини. В кінці залу ставлять для кожної команди 2 коробки: у одній розібрана ялинка, в іншій — іграшки. Перший учасник повинен зібрати ялинку, другий — прикрасити її іграшками. Перемагає та команда, яка швидше виконає завдання.

ХТО БІЛЬШЕ НАБЕРЕ СНІЖОК.
Грають по двоє дітей. На підлогу розсипають сніжки з вати. Дітям зав'язують очі і дають по кошику. По сигналу вони починають збирати сніжки. Виграє той, хто набрав більшу кількість сніжків.

ВАЛЯНКИ.
Перед ялинкою ставлять валянки великого розміру. Грають двоє дітей. По сигналу вони оббігають ялинку з різних сторін. Виграє той, хто оббіжить ялинку швидше і надіне валянки.

ПРИРОБИ СНІГОВИКУ НІС!
Перед ялинкою ставлять 2 підставки, на них кріпляться великі листи із зображенням сніговиків. Беруть участь два і більш дитини. Їм зав'язують очі. По сигналу діти повинні дійти до сніговиків і приставити ніс (це може бути морквина). Інші діти допомагають словами: наліво, правіше, нижче, вище...

Гра «Сова і звірі»
Вибирається один ведучий - «сова». Решта дітей показують різних звіряток: пташок, мишок, метеликів, жаб, зайчиків і т. Д.
Ведучий дає команду: «День!» - і все «звірі» весело бігають і стрибають. За другою командою: «Ніч!» - все завмирають і не ворушаться. Сова летить на «полювання». Кожен, хто засміється, ворухнеться, змінить позу, стає здобиччю сови.

Гра «Нудно так сидіти ...»
Дітей садовить на стільці біля однієї стіни. Ведучий читає віршик:
Нудно нам отак сидіти,
Та попереду глядіти.
Чи не час промчатися,
Місцями помінятися?
На цих словах діти біжать до протилежної стіни, прагнучи зайняти вільні стільці. Стільців на один менше, ніж гравців. Той, що залишився без стільця вибуває з гри. Стільці по черзі теж прибирають. Гра повторюється, поки переможець не займає останній стілець.

Гра «Сніжка в ложці»
Беруть участь 2 гравці одночасно. Їм видають по ложці в рот, в ложці - ватна сніжка. За сигналом діти біжать в різні боки у напрямку навколо ялинки. Переможець той, хто прибіжить першим, і чия сніжка залишається в ложці.

Гра «Новорічний замок»
Грає кілька людей. Спочатку їм пропонується уважно вивчити намальований новорічний замок з пластикових стаканчиків. Потім кожен отримує комплект пластикових стаканчиків. Гравцям зав'язують очі. Вони приступають до роботи.
Учасник, який найбільш точно і швидко збудував намальований, перемагає в конкурсі.

Гра «Ковпачок»
Діти стають в коло, включається весела музика. Гравці починають передавати новорічний ковпак по колу. Коли музика раптово зупиняється, той, у якого в руках залишився ковпак, надягає його на голову і виконує завдання Дідуся Мороза.

Конкурс «Дощик»
Конкурс-змагання для двох команд. В якості реквізиту провідний видає кожній дитині  дощик. Звучить пісня, наприклад Jingle Bells. Під музику в кожній команді перший учасник зав'язує вузлом свою мішуру на руці другого учасника, потім другий - на руці третього і так далі. Останній гравець біжить до першого і зав'язує мішуру йому - виходить коло. Перемагає команда, учасники якої раніше суперників впоралися із завданням і підняли руки з зав'язаною мішурою.

Конкурс «Кулька з сюрпризом»
На аркушах паперу необхідно написати жартівливі новорічні завдання, помістити записки в повітряні кулі, а потім їх надути. Кожному учаснику слід дати кульку із завданням. ЇЇ треба лопнути без допомоги рук. Коли учасник впорається з цим, йому потрібно буде виконати написане завдання (наприклад, заспівати пісеньку, станцювати танець маленьких лебедів і т. Д.). Виграє той, хто зробить це найбільш смішно.

Новорічний конкурс «Збери сніжинки»
(Може грати 2-4 учасники.Но підлозі розсипані сніжинки (гудзики). Діти в товстих дорослих рукавицях повинні зібрати за хвилину якомога більше сніжинок.

«Кольорова плутанина».
Дід Мороз задає команду, наприклад: «На рахунок «3» торкніться жовтого!», А потім рахує. У цей момент всі учасники повинні взятися за будь-який предмет одягу інших гравців, який має заданий колір. Той, хто не зміг укластися в заданий час, - вибуває з гри. Потім Дід Мороз знову повторює команду, використовуючи інший колір. Останній учасник перемагає.

Весела гусениця.
У цій грі також знадобиться ведучий. Учасникам необхідно вишикуватися в паровозик, тримаючись за талію учасника, що стоїть попереду, а потім сісти. Ведучий оголошує про те, що на свято прийшла дресирована гусениця, і зараз вона буде виконувати команди. Ведучий оголошує, що гусениці необхідно зробити, а завдання учасників — слідувати командам ведучого. Припустимо, гусениці потрібно станцювати, — кожен учасник починає активно рухатися; гусениці треба заснути, — і кожен учасник, падає набік.

Наряди ялинку.
На великих аркушах паперу малюються ялинки (за кількістю команд). На столі розкладені "прикраси": вирізані з паперу (по контуру) малюнки з наклеєними шматочками скотчу (щоб приклеювати на ялинку). Серед малюнків є як ялинкові іграшки, так і "сторонні предмети": посуд, одяг і взуття і т.п. Гравці з зав'язаними очима на дотик вибирають прикраси. Виграє команда, яка за відведений час повісить на ялинку більше "правильних" прикрас.

Гра в сніжки.
Потрібно кидати ватні "сніжки", намагаючись потрапити в великий валянок, який потрібно установити на підлозі.

Конкурс кухарів
За обмежений час (наприклад, 5-7 хвилин) учасники складають новорічне меню. Назви страв повинні починатися з певних літер. Меню для Діда Мороза буде складатися зі страв на букву «м», а для Снігуроньки — тільки з літери «с». Так як частування у нас новорічні, можна придумати і окреме меню з назвами на букву «н». Перемагає той, хто напише найбільшу кількість страв.

«Новорічні танці».
Гравці діляться на кілька команд, кожна з яких отримує певний кумедний реквізит. Використовуючи отримані предмети, необхідно виконати танці під фонограму популярних новорічних пісень.

ПРОНЕСИ В МІШКУ!
Перед ялинкою кладуть мішок (він перегороджений на 2 частини, у однієї з них немає дна). Дід Мороз викликає дітей, які хочуть прокататися в мішку. Він садить дитину в мішок і несе його навколо ялинки. Іншу дитину він садить в ту частину мішка, де немає дна. Дід Мороз ходить навколо ялинки, а дитина залишається на місці. Дід Мороз повертається і “дивується”. Гра повторюється.

ЗЛОВИ СНІЖКУ!
Беруть участь декілька пар. Діти стоять один проти одного на відстані приблизно 4 метрів. У однієї дитини порожнє відерко, у іншого — мішечок з певною кількістю сніжок (тенісні або гумові м'ячі). По сигналу дитина кидає сніжки, а напарник прагне зловити їх відром. Виграє пара, яка першою закінчить гру і набере більшу кількість сніжків.


Новорічний ковпак
Заздалегідь потрібно приготувати паперовий ковпак і розфарбувати його по-новорічному весело. Діти діляться на дві команди. З кожної з них виходять по 1 представнику. На одного з них надівається ковпак. Другого супернику дається довга палиця (дивіться, щоб її наконечник був не дуже гострим), якій він повинен акуратно зняти чарівний головний убір зі свого супротивника і надягти на себе. Після цього вони змінюються. Так повинні зробити всі учасники команди. Завдання новорічного конкурсу вважається невиконаним, якщо ковпак впав на підлогу або суперник був боляче зачеплений палицею.


Новорічний попкорн
Діти діляться на дві команди. Скотчем до ніг гравців кріпляться паперові склянки, наповнені попкорном. Так потрібно пробігти певну дистанцію, втративши по дорозі якомога менше дорогоцінної ноші. Попкорн висипається в чашу команди. Чия наприкінці новорічного конкурсу виявиться повніше, той і виграв.


Визволитель Снігуроньки
У новорічному конкурсі створюється казкова ситуація: під Новий рік вкрали Снігуроньку і замкнули під замок. Двом суперникам пропонують два замкнених замку і по зв’язці ключів. Хто швидше знайде ключик і відімкне свій замок, той вважається переможцем і благородним визволителем Снігуроньки.


Гуси і качки
Учасники новорічного конкурсу шикуються в ряд один за одним, щоб їх руки були на плечах стоїть попереду. Добре, якщо хлопчики будуть чергуватися з дівчатками. Ведучий підходить до кожного з них і шепоче на вухо або «качка», або «гусак» (таких людей має бути більше) так, щоб інші цього не чули. Після цього ведучий пояснює, що якщо він зараз виголосить слово «качка», всі гравці, яким він сказав, дружно підтискають обидві ноги. Якщо «гусак» — одну ногу. Здається, що нічого особливого в цьому новорічному конкурсі немає, проте як тільки ви скажете заповітне слово вголос, ви зрозумієте, наскільки він веселий.