Веселі ігри для літнього табору

"Увага"
Ведучий: Друзі, будете виконувати мої команди, але при одній умові: перед командою повинен прозвучати сигнал "Увага". Якщо ж такого сигналу не буде, ви залишаєтесь стояти в попередньому положенні.

- Отже, почали!
- Увага, руки вгору!
- В боки!
- Повернутися!
- Увага! Руки за голову!
- Крок вперед! і т. д.
Діти, які невірно виконали завдання, виходять з гри!

"Новорічні подарунки" 
В ніч під Новий рік я приніс в одну сім'ю подарунки. Татові подарував гребінець (всі імітують причісування правою рукою), сину — лижі (лівою рукою ковзають), мамі - м'ясорубку (лівою рукою крутять), доньці - ляльку (яка кліпає очима і говорить "мама"), крім того, я поставила на стіл статуетку, яка хитає головою (показує).
Перемагає той, хто виконує всі дії.

"Заплести косу" 
На макеті палиці прив'язані стрічки, (довжиною 1,5 - 3 м). "З" палиці, по чотири учасника (три — плетуть, один — тримає палицю). Тримаючи стрічку в руці, проходячи один під одним, заплести косу. Хто швидше!

"Роздави ковпачок"
"Приготувати по 5-8 паперових ковпачків. По три учасники із зав'язаними очима повинні пройти дану дистанцію, ударом ноги зверху вниз тупнути по ковпачку.
Перемагає той, хто роздушив найбільше ковпачків.

"В ліс по гриби" 
Атрибути: кеглі, корзини.
Два учасники - діти по команді зодягають хустинки, фартушки і починають збирати в корзинки розставлені по залу кеглі. Хто більше за даний час збере "грибів".

"Ріпка"
Атрибути: бутафорні сторінки, маски: кіт, собака, мишка, картуз для діда, хустинка для бабці, стрічка для онучки.

Діти поділяються на дві команди, починаючи з діда, оббігають ріпку, підбігають до команди, беруть героя і знову оббігають ріпку (і т. д.) І вже троє, четверо, взявшись за руки, оббігають ріпку.
Перемагають ті герої, котрі раніше "витягнули ріпку".
"їстівне, неїстівне"
Називаючи їстівні чи неїстівні предмети, граючі роблять хлопки.
Приклад: Лимон — хлопок, журнал - тиша.

"Шоколадка"
Дві команди змагаються, хто швидше з'їсть шоколадку, тільки з умовою - щоб всім членам команди дісталось. Крайній розгортає шоколадку і відламує шматочок, передає товаришу, який стоїть поруч, той відламує, передає далі і т. д.
Перемагає та команда, яка швидко з'їсть і так, щоб дісталось всім учасникам.

"Кольори"
Ведучий пропонує гравцям кольори (синій, жовтий і т. д. Потрібно стати "чарівником", показати цей предмет в іншій ролі (наприклад: лист паперу - це дзеркало, олівець - підзорна труба і т. д.)
Починає ведучий: він в пантомімі, без слів, показує даний предмет і в іншій ролі. Пантоміма повинна бути зрозуміла і доступна іншим. Другий гравець повинен перевтілити цей Предмет в інший по призначенню і т. д. по колу.

"Лічилка"
Сіла пташечка на гілку,
 Починаю, я лічилку.
 Раз, два, три, чотири, п ять, 
Буду всіх вас рахувать: 
Юлю, Ваню, Катю, Колю, Петю, Іру, Вітю, Олю. 
Якщо швидко я втомлюсь, 
На хвилину зупинюсь, 
Помовчу, перепочину,
Діти повинні сказати, скільки імен хлопчиків і дівчаток було названо, які імена згадувались?

"Рукавичка"
Атрибути: боксерські перчатки, сірники чи палички. Два учасники одягають по одній боксерській перчатці і після сигналу починають збирати сірники чи палички, розкидані на столі.
Перемагає той, хто за даний час більше назбирає сірників.

"Вгадай сторінку"
В книжку вставляється закладинка.
Діти повинні вгадати сторінку, на якій закладинка. Призом є дана книга.

"Приготуй страву"
Двом учасникам пропонується по конверту, в якому знаходиться перелік продуктів, кожний - на окремій картці, які використовуються для приготування різних страв.
Учасники повинні за одну хвилину скласти перелік компонентів страви, яку вони повинні приготувати за завданням.
Приклад: 1 учасник - голубці;
2 учасник - котлети.

Дві команди за одну хвилину повинні зробити ланцюжок, використовуючи особисті речі - паски, шарфи, мотузки від взуття, стрічки і т. д.
Перемагає команда, ланцюжок якої довший