Конкурси на свято Осені

Осінній волейбол

Приміщення ділять мотузкою на два ігрових поля. Ведучі формують з присутніх дві команди з однаковою кількістю учасників. Кожній команді вручають відро опалого листя.

Яка команда швидше перекине все листя на поле суперника, та й перемогла. Аби цей конкурс не перетворився в безкінечність, його варто обмежити часом. З власного досвіду відомо, що вистачає кількох хвилин.

Рукавиці

Попередньо зав'язавши хустиною гравцеві очі, пропонується в товстих рукавицях упізнати офочі та фрукти, що лежать на столі.

Цибулина

Два учасники переносять з однієї тарілки в іншу цибулю, тримаючи її зубами за хвостик.

Картоплина

Потрібно дві команди по два учасники. Два учасники затискують картоплину лобами і переносять її на певну дистанцію. Перемагає та команда, яка швидше перенесе всю картоплю.

 Букет

Дві команди отримують картки з буквами. Перемагає та команда, яка швидше з окремих букв складе назву квітки.

Упізнай

Учасники листя дерев співставляють з їх плодами

Листопад

Гру проводять в кінці осіннього балу. У ній беруть участь всі школярі.
Для її проведення необхідно заздалегідь підвісити в залі на стелю на нитках різної довжини осіннє листя, прикріпити їх до штор і розкласти в різних місцях.
Після команди ведучого «гра почалася» діти починають активно збирати листя. Для видобутку листочків, які розташовані високо, учасники можуть підсаджувати один одного. Після закінчення 1 хвилини провідний зупиняє гру і підраховує кількість листя, яке зібрав кожен клас.
Найшвидший і спритний клас отримує в подарунок повітряні кульки.

Театрали

Ведучий набирає команду з десяти учасників. Кожному видається картка з завданням, яке потрібно виконати без підготовки. Всі гравці повинні пройтися від одного краю сцени до протилежного таким чином, щоб глядачі вгадали ходу:
людини, яка перемогла в конкурсі;
жінки з важкими сумками;
підлітка, що  опинився вночі у лісі;
лелеки на болоті;
людини з відклеєною підошвою на туфлях;
горили в клітці зоопарку;
бабусі з приступом радикуліту;
охоронця на збройовому складі;
жаби, що крадеться в очеретах від лелеки на болоті;
кондуктора в тролейбусі
Учасників може бути більше, і карток із завданнями, відповідно, також! Все залежить від часу, відведеного на сценарій з конкурсами для молоді на осінній бал

Смуга перешкод

У розважальному конкурсі-імпровізації бере участь одна людина. Ведучий просить учасника виконати ряд завдань:
по стрічці пройтися, що лежить на підлозі сцени;
обійти навколо великого глобуса;
переступити через кошик з овочами;
проповзти під натягнутим канатом;
Потім гравцеві зав’язують очі і просять повторити те ж саме. Але перш потайки прибирають всі перешкоди. Зал підбиває учасника підказуючи йому уявний напрямок, висоту.

Осінні барви

Ведучий роздає гравцям по 3 картки з певними кольорами. Кожен учасник дивиться і ховає картку. Потім гравці по черзі описують глядачам свої кольори (не називаючи їх) і розповісти на що вони схожі. Допускаються мальовничі порівняння, але точні вказівки заборонені.

Буревій

Ведучий вибирає кілька школярів, що бажають взяти участь у конкурсі. Перед кожним з них він кладе зім’ятий газетний лист, який зображає сухий опалий листок дерева. За командою гравці починають дути на свою грудочку, підганяючи її до фінішної лінії. Переможе той учасник, чий листок першим подолає дистанцію.

Прогулянка

Ведучий вибирає двох гравців. Кожному з них доведеться підготуватися до осінньої прогулянки. Учням необхідно зібрати в однокласників і одягнути на себе максимальну кількість предметів одягу: штанів, светрів, ременів, шкарпеток, шарфів, шапок. Переможе той учасник, який одягне “тепліше” іншого.