Головоломки

1. До річки підходять дві людини. Біля берега є човен, який може витримати лише одного. Обидві людини переправилися на протилежний берег. Як?

2. Де зустрічається таке, що кінь через коня перестрибує?
3. Шерлок Холмс йшов по вулиці. І раптом він побачив мертву жінку, що лежала на землі. Він підійшов, відкрив її сумку і дістав телефон. В телефонній книзі він знайшов номер її чоловіка. Холмс зателефонував:
- Терміново приїжджайте сюди. Ваша дружина померла. І через деякий час чоловік приїжджає. Він дивиться на дружину і каже:
- О, кохана, що з тобою сталося???
А потім приїжджає поліція. Шерлок показує пальцем на чоловіка жінки і каже:
- Арештуйте цю людину. Це він убив її.
Запитання: Чому Шерлок так подумав?
4. Банка стоїть на столі. Стоїть вона таким чином, що одна її половина знаходиться в повітрі, а інша на столі. Що лежить в банці, якщо через півгодини вона впаде? І чому?
5. Відправився чоловік в море та потрапив у шторм. Його віднесло на острів, де не було де жили тільки дівчата. Вранці прокинувся він увесь у мотузках в якомусь ритуалі та дізнався, що його хочуть убити. То ж попросив він останнє слово. Після того, як він його сказав, дівчата змайстрували йому човен, дали їжу, воду і відправили додому. Що він їм сказав?
6. Цю загадку учень першого класу вирішує за 5 хвилин, старшокласник за 15 хвилин, студент за 1 годину, професор ніколи не вирішить. Загадка - розшифруйте одтчпшсвдд.
7. Один поїзд їде з Харкова до Києва із запізненням на 10 хвилин, а інший - із Києва до Харкова із запізненням 20 хвилин. Який з цих поїздів буде ближче до Харкова, коли вони зустрінуться?
8. Відомо, що серед дев'яти монет є одна фальшива, у якій вага менше ніж у інших. Як за допомогою чашкових ваг за два зважування визначити фальшиву монету?
9. Є два шнури, кожен з яких горить по годині, але горить нерівномірно. Як за допомогою цих двох шнурів і сірників відміряти 45 хвилин?
10. На гладку дошку поклали 2 цеглини - одну плазом, а іншу - на ребро. Цеглини важать однаково. Яка цегла зісковзне першою, якщо нахиляти дошку?
11. Кішка - 3, кінь - 5, півень - 8, ослик - 2, зозуля - 4, жаба - 3 Собака - ?
12. Ви стоїте перед трьома вимикачами. За непрозорою стіною три лампочки у вимкненому стані. Вам потрібно провести маніпуляції з вимикачами, зайти в кімнату і визначити, якій лампочці належить який вимикач.
13. Стоїть стіна з бетону висотою в 3 метри, довжиною в 20 метрів і вагою 3 тонни. Як її повалити, не маючи ніяких допоміжних засобів та інструментів?
14. Батько з двома синами вирушив у похід. На їхньому шляху зустрілася річка, біля берега якої знаходився пліт. Він витримує на воді або батька, або двох синів. Як переправитися на інший берег батькові і синам?

Відповіді:
1. Вони були на різних берегах.
2. У шахах.
3. Тому що Холмс не сказав йому адресу.
4. Лід
5. Нехай мене вб'є найнекрасивіша.
6. 1,2,3,4 ...
7. У момент зустрічі вони будуть на однаковій відстані від Москви.
8. 1-е зважування: 3 і 3 монети. Фальшива монета в тій купці, яка менше важить. Якщо рівні, то фальшивка в третій купці. 2-е зважування: З купки з найменшою вагою порівнюються 1 і 1 монета. Якщо рівні, то фальшивка - залишилася монета.
9. Треба підпалити перший мотузок одночасно з обох кінців - це 30 хвилин. Одночасно з першим мотузком підпалюємо другий мотузок з одного кінця, і коли перший мотузок догорить за 30 хвилин, підпалюємо другий шнур з іншого кінця - отримуємо решту 15 хвилин.
10. Цегли почнуть ковзати одночасно. Обидві цеглини тиснуть на дошку з однаковою силою, а значить, однакові й сили тертя, які доводиться їм долати. Питомі сили тертя, що припадають на кожен квадратний сантиметр площі зіткнення цегли з дошкою, природно, не рівні. Але загальні сили тертя, що діють на цеглу, рівні добутку питомої сили тертя на площу поверхні зіткнення, будуть однакові.
11. Кішка - мяв (3), Кінь - і-го-го (5), Півень - ку-ка-рі-ку (8), Ослик - і-а (2), ..., Собака - гав (3)
12. Включити два вимикачі. Через якийсь час один вимкнути. Зайти в кімнату. Одна лампочка буде палаюча від ввімкненого вимикача, друга гаряча - від включеного і вимкненого, третя - холодна, від незайманого
13. Товщина такої стіни буде не більше двох сантиметрів, що дозволяє штовхнути її рукою
14. Спочатку переправляються обидва сини. Один із синів повертається назад до батька. Батько перебирається на протилежний берег до сина. Батько залишається на березі, а син переправляється на вихідний берег за братом, після чого вони обидва переправляються до батька.