Дирявий стіл

Сядьте за стіл, покритий скатертиною, підсунувши стільця якомога ближче. Глядачі повинні стояти по інший бік столу. Перед вами на столі склянка. Накрийте її листом фольги і обгорніть з усіх боків так, щоб вийшло щось схоже до футляра.

Підсуньте футляр зі склянкою до себе, показуючи глядачам, що ніяких дірок у столі немає, і поверніть на колишнє місце. Після цього ви вдаряє по фользі долонею - фольга мнеться, а з-під столу долинає стукіт стакана, що впав на підлогу.
Секрет фокуса:
Підсунувши футляр зі склянкою до краю столу, ви непомітно скидаєте склянку собі на коліна. Потім долонею ви вдаряєте по вже порожній фользі і одночасно дозволяєте склянці впасти на підлогу.

Зачарований ґудзик

Налийте в прозору вазу або склянку газованої води і опустіть в неї гудзик. Шматочок пластику відразу ж опуститься вниз, але – о диво! Ваше дитина зможе наказувати ґудзику. «Пливи вгору!» і гудзик слухняно піднімається до поверхні. «Пливи вниз» і він повільно опускається на дно. Звичайно, гості теж можуть спробувати це зробити – але їх ґудзик слухатися не буде.

Розгадка цього дива дуже проста. Як і багато інших прості дитячі фокусів, чудасія з зачарованим ґудзиком пов’язана зі знанням законів природи. Бульбашки газу швидко обліплюють будь опущений в напій предмет, він легшає і піднімається на поверхню. Однак там бульбашки починають лопатися через змінену тиску, і гудзик знову тоне. На дні ж гудзик «обросте» бульбашками і знову спливатиме.

Цей фокус особливо подобається маленьким дітям і, потренувавшись небагато, ваш малюк зможе довго розважати друзів видовищем слухняним його волі гудзику. Головне, запам’ятати, скільки часу пройде, перш ніж бульбашки  знову виштовхувати його на поверхню.