Розваги біля Новорічної ялинки

У МІШКАХ НАВКОЛО ЯЛИНКИ.
Змагаються по 2 дитинии. Вони стають в мішки і ногами. Верх мішків тримають руками. По сигналу діти біжать навколо ялинки в різні боки. Виграє той, хто прибіжить швидше. Гру продовжує наступна пара.

ХОКЕЙ.
Дід Мороз стає спиною до ялинки. Це ворота. Діти, 2 — 3 людини, беруть ключки і прагнуть забити у ворота Діду Морозу гол.

ДОНЕСИ СНІЖОК В ЛОЖЦІ!
Беруть участь 2 гравця. Їм дають в рот по ложці з ватяним сніжком в ній. По сигналу діти розбігаються в різні боки навколо ялинки. Перемагає той, хто прибіжить першим і не упустить сніжок з ложки.
ВИШТОВХНИ З ОБРУЧА!
На підлогу кладуть великий обруч. Вибирають тих, що грають. Вони стоять в обручі на одній нозі, по сигналу гравці починають виштовхувати один одного ліктями з обруча. Перемагає той, хто зможе утриматися в обручі (стоячи на одній нозі).
КТО ШВИДШЕ НАДУЄ КУЛЬКУ.
Що грають може бути 2 — 4 людини. Кожному дають по повітряній кульці. По сигналу діти починають їх надувати. Виграє той, хто надує кульку швидше.
М'ЯЧ МІЖ ГОЛОВАМИ.
Змагаються 4 дитини. Великий надувний м'яч двоє дітей затискають головами. По сигналу двоє біжать навколо ялинки. Перемагає та пара, яка біжить швидше і не упустить м'яч.
РУКАВИЦЯ
Всі діти стоять по кругу. Дід Мороз втрачає рукавицю.
Ведуча свята її знаходить і, звертаючись до Діда Морозу, питає: “Дід Мороз, а це не твоя рукавиця?” Дід Мороз відповідає: “Рукавиця то моя, наздожену її вмить я”. Діти передають один одному рукавицю, а Дід Мороз її намагається у дітей узяти.
МИШОЛОВКА
Стають і беруться за руки два найвищі учасники або двоє дорослих. Тримають руки вгору (такий міні-хоровод) і примовляють:
"Як нам миші набридли, все погризли, все поїли. Ось поставиш мишоловку, переловиш всіх мишей".
Решта учасників - миші - бігають між рук ловців. На останніх словах руки опускаються, "мишоловка" закривається, хто попався, той приєднується до ловців. Мишоловка збільшується, гра повторюється. Перемагає остання мишка.
ПРЯЖА
Діти розбиваються на пари. Кожній парі дається котушка ниток і олівець. По команді починають перемотувати нитки на олівець. Перемагає той, хто намотає більше ниток у відведений час.
ЗБЕРИ СНІГОВИКА.
Для гри потрібно два фланелеграфа (дошка або рама з натягнутою на них фланеллю розміром 100х70 см) і вирізані з паперу і наклеєні на фланель частини фігури Сніговика, ніс-морквина, мітла, капелюшок (2 комплекти).
Змагаються двоє. Кожен прагне якнайскоріше зібрати свого Сніговика.
ЛОВЦІ.
Відбігши від Сніговика (або Діда Мороза), діти зупиняються і, плескаючи в долоні, вимовляють: "Раз-два-три! Раз-два-три! А ну, швидше нас лови!" Із закінченням тексту всі розбігаються. Сніговик (Дід Мороз) наздоганяє дітей.
ГРА З БРЯЗКАЛЬЦЯМИ.
Діти, тримаючи в руках брязкальця, біжать врозсип під веселу музику по залу. Із закінченням музики діти зупиняються і ховають брязкальця за спину. Лисиця (або інший персонаж, що бере участь в грі) шукає брязкальця. Вона просить дітей показати їй спочатку одну, потім іншу руку. Діти за спиною перекладають брязкальця з однієї руки в іншу, як би показуючи, що в руці нічого немає. Лисиця дивується, що брязкальця зникли. Знову звучить музика, і гра повторюється.
ЗАЙЦІ І ЛИСИЦЯ.
Діти виконують рухи по тексту.
По лісовому лужку
Розбіглися зайчики.
Ось які ці зайчики
Зайчики-стрибайчики.
(Діти-зайчики легко бігають по залу.)
Сіли зайчики в кружок
Риють лапкою сніжок.
Ось які ці зайчики
Зайчики-стрибайчики
("Зайчики" сідають і виконують імітаційні рухи по тексту.)
Ось біжить лисичка —
Руденька сестричка.
Шукає, де ж ці зайчики
Зайчики-стрибайчики

(Лисиця біжить між дітьми, із закінченням пісні їх наздоганяє)

НОВОРІЧНА ЯЛИНКА.
У грі беруть участь 2 команди по 2 людини. В кінці залу ставлять для кожної команди 2 коробки: у одній розібрана ялинка, в іншій — іграшки. Перший учасник повинен зібрати ялинку, другий — прикрасити її іграшками. Перемагає та команда, яка швидше виконає завдання.
КТО БІЛЬШЕ НАБЕРЕ СНІЖКІВ.
Грають по двоє дітей. На підлогу розсипають сніжки з вати. Дітям зав'язують очі і дають по кошику. По сигналу вони починають збирати сніжки. Виграє той, хто набрав більшу кількість сніжків.
ВАЛЯНКИ.
Перед ялинкою ставлять валянки великого розміру. Грають двоє дітей. По сигналу вони оббігають ялинку з різних сторін. Виграє той, хто оббіжить ялинку
швидше і надіне валянки.
ПРИРОБИ СНІГОВИКУ НІС!
Перед ялинкою ставлять 2 підставки, на них кріпляться великі листи із зображенням сніговиків. Беруть участь два і більш дитини. Їм зав'язують очі. По сигналу діти повинні дійти до сніговиків і приставити ніс (це може бути морквина). Інші діти допомагають словами: наліво, правіше, нижче, вище...
ПРОНЕСИ В МІШКУ!
Перед ялинкою кладуть мішок (він перегороджений на 2 частини, у однієї з них немає дна). Дід Мороз викликає дітей, які хочуть підкотитися в мішку. Він садить дитину в мішок і несе його навколо ялинки. Іншу дитину він садить в ту частину мішка, де немає дна. Дід Мороз ходить навколо ялинки, а дитина залишається на місці. Дід Мороз повертається і “дивується”. Гра повторюється.
ЗЛОВИ СНІЖОК!
Беруть участь декілька пар. Діти стоять один проти одного на відстані приблизно 4 метрів. У однієї дитини порожнє відерко, у іншого — мішечок з певною кількістю “сніжків” (тенісні або гумові м'ячі). По сигналу дитина кидає сніжки, а напарник прагне зловити їх відром. Виграє пара, яка першою закінчить гру і набере більшу кількість “сніжків”.


Додати коментар

Захисний код
Оновити